• Okna drewniane czy plastikowe?
    15.11.2021

    Okna drewniane czy plastikowe?

W ciągu ostatnich 20 lat, dzięki rozwojowi procesów produkcyjnych, udało się zniwelować różnicę w wydajności pomiędzy materiałami sztucznymi a drewnem i obecnie stanowią one konkurencyjną, stylową i efektywną alternatywę dla PCV.

Estetyka okien

Drewniane okna i drzwi emanują atmosferą wyrafinowania, którego nie da się odtworzyć za pomocą PCV. Nie blakną, nie odbarwiają się i można je łatwo odświeżyć, nakładając świeżą warstwę farby lub bejcy. Oferują one również subtelne cechy konstrukcyjne, które tworzą tradycyjną lub współczesną jakość, pomagając nowym elementom wkomponować się w stary dom lub dodając odrobinę luksusu do nowoczesnego budynku.

Możesz nadać oknom drewnianym swój własny charakter poprzez:
- wybór spośród wielu rodzajów drewna i opcji oszklenia,
- możliwość wyboru różnych wzorów listew i wykończeń kolorystycznych,
- wybieranie z oferty okuć i zawiasów, które ułatwiają czyszczenie i obsługę okien, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację,
- wybór oferty designerskiej, która obejmuje okna w praktycznie każdym kształcie i rozmiarze.

Wydajność materiałów okiennych

Drewno jest materiałem naturalnie izolującym, oferującym wyższą wydajność cieplną niż PCV. Okna z drewna miękkiego i twardego są dostępne z podwójnymi lub potrójnymi szybami i są dostępne w szerokiej gamie opcji szyb fabrycznych w celu oszczędzania energii lub tłumienia dźwięków.

Konserwacja okien i drzwi

Okna i drzwi z drewna są znacznie łatwiejsze w naprawie niż z PCV, jeśli ulegną uszkodzeniu lub zarysowaniu, a przy odpowiedniej pielęgnacji nasze okna będą służyć 60-80 lat, w porównaniu do zaledwie 35 lat w przypadku PCV.
Aby produkty przetrwały próbę czasu, są one chronione przed gniciem i rozkładem grzybiczym podczas procesu produkcyjnego. W rzeczywistości jesteśmy tak pewni ich trwałości, że wszystkie produkty zewnętrzne są standardowo objęte 40-letnią gwarancją na gnicie i atak grzybów.

Drewno jako materiał ekologiczny

Drewno jest jedynym prawdziwie zrównoważonym materiałem budowlanym, emitującym mniej CO₂ w procesie produkcyjnym niż jego konkurenci. W przeciwieństwie do PCV, jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, w pełni nadaje się do recyklingu i ulega biodegradacji. W ciągu całego okresu użytkowania okien drewnianych można zaoszczędzić około trzech czwartych tony CO₂ na przeciętny dom w porównaniu z oknami plastikowymi.
Drewno pozyskiwane są z lasów objętych systemem kontroli pochodzenia produktu, które zostały niezależnie zweryfikowane pod kątem zgodności z ogólnoświatowymi standardami, a odpowiedzialność za środowisko traktujemy bardzo poważnie.

Bezpieczeństwo okien i drzwi

Okna i drzwi są testowane pod kątem wytrzymałości mechanicznej, ale jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie istotną kwestią, firmy posiadają gamę produktów zatwierdzonych przez policję w ramach programu Secured by Design. Charakteryzują się one:
- wielopunktowy zamek zasuwnicowy,
- opcjonalne szkło hartowane lub laminowane.

Okna i drzwi

Nie spiesz się z wyborem okien i drzwi. Zapoznaj się z dostępnymi opcjami i porozmawiaj z ekspertami z branży, aby znaleźć odpowiedni dla siebie produkt i wykończenie.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.