Skip to main content
  • Najlepsze kolory drzwi wejściowych, według Feng Shui
    08.04.2021

    Najlepsze kolory drzwi wejściowych, według Feng Shui

Feng shui to po chińsku "wiatr" i "woda". Jest to starożytna chińska praktyka, która oferuje wskazówki, jak żyć w harmonii z naturą. Ludzie, podobnie jak żywioły w przyrodzie, rozwijają się dzięki wiatrowi (oddech) i wodzie (jesteśmy w ponad 70 procentach wodą). Kiedy żyjemy w sposób przemyślany, zsynchronizowany ze światem przyrody, nasze życie rozkwita i możemy dostrzec piękno wokół nas.

Drzwi wejściowe

Jednym z najważniejszych miejsc w domu, na które warto zwrócić uwagę, są drzwi wejściowe. W feng shui nazywamy drzwi wejściowe "ustami qi". Qi jest uniwersalną energią życiową, a więc drzwi wejściowe są głównym portalem, przez który możemy otrzymywać pozytywną energię i możliwości. Wejście frontowe symbolizuje również twoją twarz dla świata, to jak inni cię widzą lub ich pierwsze wrażenie o Tobie. W codziennym życiu wejście jest również ostatnią rzeczą, którą widzisz przed wyjściem i pierwszą, którą widzisz po powrocie do domu. W feng shui doceniane są wszystkie subtelne sposoby, w jakie drzwi wejściowe mogą wpływać na Twój nastrój, samopoczucie, zdrowie i dobrobyt.

Kolory drzwi zewnętrznych według Feng Shui

Zabawnym i prostym sposobem na zmianę Feng Shui jest zmiana koloru farby na drzwiach wejściowych, tak aby był odpowiedni do Twojego gustu. Oto nasza lista najlepszych kolorów farby do drzwi wejściowych, według Feng Shui.

Ognista czerwień drzwi

Czerwony to prawdopodobnie najbardziej popularny kolor drzwi wejściowych inspirowanych Feng Shui. W Feng Shui, czerwień symbolizuje szczęście, ochronę i energię. Aspekt żywiołu ognia może pomóc Ci się wyróżnić, być zauważonym i wnieść do domu ogólną inspirację.

Odcienie ziemiste i żółcie na drzwiach

Brązowy i żółty to kolory związane z elementem ziemi, który jest związany z dbaniem o siebie, byciem blisko natury i wspieraniem swojego dobrego samopoczucia. Te kolory świetnie nadają się na drzwi wejściowe jeśli chcesz wprowadzić więcej stabilności i spokoju do swojego domu.

Stonowane szarości lub białe drzwi wejściowe

Szarość i biel to kolory metalu. Energia metalu przywołuje precyzję, piękno i elegancję. Szary ma również tę dodatkową zaletę, że zaprasza pomocnych ludzi do wspierania nas, podczas gdy biały zachęca do radości.

Czarne drzwi wejściowe

Woda jest związana z głęboką mądrością i jest kojarzona z kolorem czarnym, ale również bardzo ciemnymi błękitami. Ponadto, można użyć tych ciemnych kolorów farby do drzwi wejściowych z zamiarem wchłonięcia i przyciągnięcia pozytywnej energii i dobrobytu dla Ciebie i Twojej rodziny.

Żywy niebieski lub zielony kolor drzwi

Błękit i zieleń reprezentują energię drewna w Feng Shui. Element drewna zachęca do wzrostu i kultywuje życzliwość i elastyczność. Żywe kolory elementu drewna również wnoszą energię życiową i mogą podnieść Twój dom na duchu.

Drzwi zewnętrzne

Pamiętaj, wybierz kolor, który współbrzmi z Tobą. To może być jakikolwiek odcień, od bladych do głębokich odcieni. Kluczem jest znalezienie takiego, który kochasz i który będzie najlepszy dla Twojego domu!