• Jak dbać o bezpieczeństwo w swoim domu?
    21.05.2021

    Jak dbać o bezpieczeństwo w swoim domu?

Jakie są konsekwencje niezamkniętych drzwi?  Wszystko zależy od tego, kto odkryje te niezamknięte drzwi. Dla mieszkańca domu może to być moment do konkluzji i postanowienie, że następnym razem będzie zamykał drzwi na klucz. Dla zaufanego sąsiada lub policjanta na patrolu, może to być przypomnienie w stylu „znowu zostawił otwarte drzwi/bramę”. Dla przestępcy zaś, niezamknięte drzwi to zaproszenie.

Zamykanie drzwi

W każdym roku, miesiącu a nawet dniu domy zostają szabrowane. Wiele z nich to wynik niezamkniętych lub otwartych drzwi garażowych. W niektórych przypadkach drzwi garażowe są pozostawione otwarte, a w niektórych samochód stoi na podjeździe, zaś w pojeździe ofiary znajduje się klucz do bramy, a nawet do domu. Złodziej włamuje się wtedy do pojazdu, aby zabrać klucze do drzwi garażowych.

Istnieje kilka strategii, które pomogą zapobiec włamaniom do garażu:

  • Bezpiecznie zablokuj wszystkie drzwi garażowe, zarówno drzwi zewnętrzne, jak i dołączone drzwi, które prowadzą do domu.
  • Usuń otwieracze drzwi garażowych z samochodów zaparkowanych na ulicy lub podjeździe. Dla złodziei ten  kawałek plastiku jest kluczem do skarbca kosztowności, a nawet możliwy dostęp do domu przez dołączony garaż.
  • Oceń stan drzwi garażowych. Słabe lub uszkodzone drzwi lub zamek są łatwe do sforsowania przez niedoszłych intruzów.
  • Zainstaluj światła z czujnikiem ruchu przy swoim podjeździe i drzwiach.

Bezpieczne drzwi

By zadbać o bezpieczeństwo majątku, a w szczególności naszej rodziny, warto pamiętać o tych radach. Ważne jest wybranie odpowiednich drzwi, okien, bram garażowych, które chronią przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Kluczowe jest również zamontowanie odpowiednich zabezpieczeń drzwi wejściowych, które uratują przed możliwością wtargnięcia obcego do naszego domu. Oczywiście kluczowe jest, by pamiętać o zamykaniu drzwi, bo bez tego żadne najlepsze zabezpieczenia nie pomogą.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.