• Bezpieczeństwo w domu poprzez wybór odpowiednich drzwi tarasowych
    10.11.2021

    Bezpieczeństwo w domu poprzez wybór odpowiednich drzwi tarasowych

Podobnie jak w przypadku każdego aspektu projektu samodzielnego budowania lub remontu, utrzymanie budżetu i spełnienie przepisów budowlanych to tylko niektóre z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich drzwi tarasowych. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, podkreśliliśmy główne punkty, które musisz wziąć pod uwagę.

Styl drzwi tarasowych

Nawet jeśli przestrzeń jest ograniczona, nie wykluczaj całkowicie drzwi tarasowych. Istnieje wiele stylów, które pasują do projektów wszystkich kształtów i rozmiarów i mogą być wykonane na miarę, aby dopasować się nawet do najbardziej kłopotliwych otworów.
Pamiętaj, aby wybrać projekt, który uzupełnia nieruchomości, być może z ciekawymi detalami lub wykończenie nietypowym kolorem farby, aby odzwierciedlić swoją osobowość. Jeśli pracujesz nad dużym projektem, jednym z największych wyzwań może być utrzymanie spójności okien i drzwi w całej nieruchomości.

Działanie drzwi tarasowych

Przed zakupem należy zastanowić się, jak działają drzwi tarasowe. Mechanizm przesuwny może być najbardziej praktyczny w małej przestrzeni, lub alternatywnie dla większych otworów w pełni składane przesuwne drzwi patio.
Składane przesuwne zestawy drzwi tarasowych są świetne dla większych otworów, oferując współczesną i stylową alternatywę dla tradycyjnych drzwi tarasowych, tworząc bezproblemowe wewnątrz / na zewnątrz przestrzeni rozrywki. Mogą być wykonane w taki sposób, że wszystkie skrzydła składają się do siebie, lub można dodać pojedynczy otwór ułatwiający codzienny dostęp.
Eleganckie drzwi francuskie są dobrym zamiennikiem dla okna, szczególnie jeśli chcemy zwiększyć ilość światła lub zapewnić łatwy dostęp do ogrodu.
Przed złożeniem zamówienia zastanów się, w którą stronę powinny otwierać się Twoje drzwi tarasowe, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie do Twojej nieruchomości.

Materiały drzwi tarasowych

Drzwi tarasowe są dostępne w różnych materiałach, więc ważne jest, aby zdecydować, które wolisz. Wielu właścicieli domów aspiruje do stolarki z prawdziwego drewna i obecnie więcej niż kiedykolwiek wcześniej wybiera drzwi tarasowe z drewna.

Drzwi malowane czy drewniane?

Zdecyduj, czy chcesz, aby drzwi tarasowe były malowane czy wykończone naturalnym drewnem, ponieważ może to wpłynąć na dostępne opcje.
Jeśli w Twoim domu jest już stolarka lub podłogi z naturalnego drewna, najlepszym wyborem dla Ciebie może być bejcowany naturalny dąb lub wykończenie fornirem drewnianym.
Alternatywnie, jeśli chcesz skoordynować drzwi tarasowe z białymi lub kolorowymi oknami lub drzwiami, to malowane patio może być idealnym wyborem. Na rynku istnieje szeroki wybór kolorów dla drzwi tarasowych, które zapewniają niską konserwację i długotrwały doskonały wygląd.

Efektywność energetyczna drzwi tarasowych

Ze względu na coraz bardziej rygorystyczne przepisy budowlane, nowo budowane domy muszą być bardziej energooszczędne niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne technologie produkcji pozwalają na to, by drzwi te były coraz bardziej efektywne termicznie.
W zimie drzwi tarasowe skutecznie izolują dom, pomagając utrzymać w nim jak najwięcej ciepła. W cieplejszych miesiącach można je całkowicie lub częściowo otworzyć, aby poprawić przepływ powietrza w pomieszczeniu i utrzymać dom w dobrej wentylacji.

Bezpieczeństwo domu przez drzwi

Dwuskrzydłowe drzwi tarasowe wyposażone są w wielopunktowy system ryglowania z bolcami, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo. W połączeniu z hartowanymi szybami, drzwi dwuskrzydłowe są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.