Skip to main content

Ościeżnice - Gdynia, Gdańsk, Sopot


Ościeżnice - Gdynia, Gdańsk, Sopot

Ościeżnice na pierwszy rzut oka nie zwracają na siebie uwagi, jednak w rzeczywistości są istotną częścią wyposażenia systemu drzwiowego, dopełniając jego wygląd i funkcjonalności.

Ościeżnice są podstawowym elementem montażowym drzwi i wszystkie są w nie wyposażone. Generalnie istnieją dwa rodzaje ościeżnic - ościeżnice regulowane oraz ościeżnice stałe.

Ościeżnice stałe są standardową konstrukcją. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się w budynkach ze ścianami o grubości 6-10 centymetrów. Zazwyczaj stosuje się je w nowym budownictwie, ponieważ w starych budynkach spotyka się ściany o zróżnicowanej grubości, co powoduje już na początku problemy.

Ościeżnice regulowane są znaną technologią, jaką stosuje się przy ścianach z różnej grubości. Generalnie istnieje jeden warunek - aby je odpowiednio zainstalować, ściana nie może być grubości poniżej 7,5 centymetra. Ościeżnice regulowane posiadają opaski, obejmujące ścianę po jej obu stronach, tworząc dodatkowo odpowiedni efekt wizualny.

Ten typ ościeżnicy jest również łatwiejszy jeśli chodzi o montaż, od swojego odpowiednika stałego, dlatego wśród montażystów jest częściej wybierany.