• Utrzymuj swój dom w porządku wykonując regularnie drobne zadania
    11.06.2021

    Utrzymuj swój dom w porządku wykonując regularnie drobne zadania

Małe kroki prowadzą do wielkich rezultatów. A jeśli poświęcisz trochę czasu na konserwację domu, dwie godziny tygodniowo, popołudnie w miesiącu i kilka dni w roku, Twój dom pozostanie w doskonałej formie przez cały rok.

Cotygodniowa konserwacja domu

Twój tygodniowy rytuał konserwacji domu będzie w dużej mierze zależał od cech Twojego domu, ale może obejmować niektóre z poniższych zadań:

Podłogi

Dokładnie odkurz wszystkie dywany. A jeśli masz „gołe” podłogi, zrób porządek za pomocą mopa.

Podwórko

Zaplanuj 30 minut na wykonanie jednego małego zadania konserwacyjnego na swoim podwórku, takiego jak przycinanie drzewa lub krzewu, malowanie skrzynki pocztowej lub zdmuchiwanie liści i gruzu ze ścieżki ogrodowej lub chodnika.

Łazienka

Wyczyść powolny odpływ prysznica lub zlewu. Spędź trochę czasu na odnowieniu lub naprawieniu brudnej lub uszkodzonej fugi do płytek. Wyczyść osad mineralny z głowicy prysznica.

Kuchnia

Odśwież swój system usuwania śmieci. Przepuść przez niego tacę kostek lodu wraz z sodą oczyszczoną lub skórkami z cytryny i voila! To będzie czyste i świeże ponownie. Czyść zewnętrzną stronę wszystkich urządzeń i wnętrze jednego urządzenia w tygodniu. Na przykład, jeśli w tym tygodniu wyczyścisz lodówkę, w przyszłym tygodniu przepuść tabletkę czyszczącą przez zmywarkę, a w kolejnym tygodniu wyczyść suszarkę.

Comiesięczna konserwacja domu

Są to projekty, o których wszyscy wiemy, że powinniśmy je wykonywać regularnie, ale często nie mamy na nie czasu. Po prostu wybierz popołudnie i do dzieła!

Okap i filtry

Jest to jeden z tych obszarów, o których często zapominamy, ale jeśli nie będziesz dbał o niego regularnie, z czasem wytworzy się na nim nieprzyjemna warstwa tłuszczu i brudu. Wyczyść filtr pieca, a w razie potrzeby wymień go. Pomoże to Twojemu piecowi działać wydajnie, utrzymując rachunki za media na niskim poziomie.

Meble

Poleruj drewniane meble, odkurzaj lampy i wycieraj listwy przypodłogowe.

Czujniki

Sprawdź swoje czujniki dymu i tlenku węgla, aby upewnić się, że działają i nie potrzebują nowych baterii. Jeśli masz gaśnicę, upewnij się, że jest w pełni naładowana.

Sprawdź wizualnie, czy na zewnątrz domu nie ma problemów lub kwestii, takich jak luźne, uszkodzone płytki, gniazda owadów lub przerośnięte drzewa lub krzewy. Zanotuj i usuń te problemy!

Coroczna konserwacja domu

Zaplanuj te zadania w sposób, który ma dla Ciebie sens. Możesz je wykonywać sezonowo lub zaplanować jeden lub dwa dni w roku, aby wszystko wykonać.

Garaż i brama

Oczyść i zorganizuj swój garaż, piwnicę lub strych. Jest to zadanie konserwacyjne, które każdy boi się zrobić, ale czuje się tak dobrze, gdy jest zrobione! Dodatkowo, najprawdopodobniej odkryjesz jakieś zapomniane skarby, które możesz przekazać na cele charytatywne lub sprzedać online.

Okna i ramy

Umyj okna i ramy okienne oraz wpuść promienie słońca. Chociaż to zadanie jest często wykonywane wiosną, możesz je wykonać o każdej porze roku.

Drzwi zewnętrzne 

Pamiętaj, by dbać o bezpieczeństwo w swoim domu. Dobrze jest sprawdzać zamek do drzwi, garażu, bramy, by nikt niepowołany nie dostał się do Twojego domu.

Pokoje w domu

Odśwież jeden pokój w twój domu. Wybierz dowolny pokój i zafunduj mu mini metamorfozę. Na przykład, możesz go przemalować, zmienić zasłony, przesunąć meble i dodać rośliny i dodatki, aby nadać mu zupełnie nowy wygląd. Jeśli zrobisz tak jeden pokój na rok, za kilka lat cały Twój dom będzie wyglądał wspaniale!

Jak dbać o dom?

Weź jeden duży projekt poprawy na zewnątrz rocznie i zaplanuj dzień lub dwa, aby go zakończyć. Na przykład, możesz chcieć zainstalować ogrodzenie, załatać asfaltowy podjazd lub przerobić ogród.

Stosując się do tej listy kontrolnej, możesz mieć wspaniale utrzymany dom z minimalną inwestycją czasu i energii.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2020 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.