• Najlepszy zamek do drzwi kieszeniowych w Twoim domu
    19.03.2021

    Najlepszy zamek do drzwi kieszeniowych w Twoim domu

Bez względu na to, czy wymieniasz stary zamek w zabytkowych drzwiach, czy instalujesz nowe drzwi, najlepszy zamek do drzwi kieszonkowe sprosta temu zadaniu.

Systemy kieszeniowe do drzwi

Drzwi z systemem kieszeniowym mogą być doskonałą oszczędnością miejsca w nowych domach i są mile widzianym, oryginalnym akcentem również w starszych domach. Wymagają one jednak zupełnie innego zestawu okuć, niż typowe drzwi skrzydłowe, który obejmuje nie tylko sposób ich otwierania i zamykania, ale także sposób ich zatrzaskiwania.

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści ze wszechstronności i oryginalności drzwi z systemem kieszeniowym, potrzebujesz najlepszego zamka do takowych drzwi. Te użyteczne uchwyty zamontowane są równo z drzwiami, pozwalając im wsunąć się i wysunąć, jednocześnie zapewniając możliwość zablokowania drzwi. Ten przewodnik będzie zbadać dwa rodzaje zamków kieszeni, ważne czynniki do rozważenia, jak sklep dla najlepszego zamka drzwi kieszeni, a nasze wybory dla niektórych z najlepszych opcji na rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Rodzaje zamków do drzwi kieszonkowych

Najlepszy zamek drzwi kieszonkowych jest dostępny w dwóch podstawowych typach: okrągły i kwadratowy, który różni się nie tylko w projektowaniu, ale także w instalacji. Typ, który warto wybrać może zależeć po prostu od konkretnego pomysłu projektu. Jednakże, jeśli planujesz modernizację nowego zamka do starych drzwi, trzeba będzie dopasować obecny zamek.

Zamki okrągłe w systemach kieszeniowych

Jak sama nazwa wskazuje, okrągłe zamki do drzwi kieszonkowych są okrągłe w konstrukcji. Zamki te montuje się w okrągłym otworze w drzwiach, który zazwyczaj ma średnicę 2⅛ cala. Ich zatrzaski trzeba wsunąć do oddzielnego otworu, który ma zwykle około 1 cala w średnicy. Proces ten jest bardzo podobny do instalacji tradycyjnego zamka. Okrągłe zamki do drzwi kieszonkowych posiadają backety, które stanowią odległość od krawędzi drzwi do środka otworu. Jest to podobne do tradycyjnego zamka drzwi. Jednak niektóre z najlepszych zamków drzwi kieszeniowych wyposażone są w regulowane backsets, aby były nieco bardziej elastyczne podczas instalacji.

Kwadratowy kształt zamków do drzwi

Kwadratowe zamki drzwi kieszeniowych są zupełnie inną konstrukcją. Zamiast korzystać z zestawu otworów wywierconych przez drzwi, instaluje się je przez wycięcie kwadratowego kształtu w drzwiach. Po usunięciu tego fragmentu drzwi, cały zamek wsuwa się na miejsce w jednym kawałku i przykręca do korpusu drzwi. Jeśli drzwi mają okrągły otwór, jest szansa, że kwadratowy zamek kieszeni może nadal pasować. Jednakże, jeśli drzwi pierwotnie miały kwadratowy zamek, okrągły zamek nie jest możliwy.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 900 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2020 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.