• Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego zamka do drzwi z systemem kieszeniowym?
    19.03.2021

    Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego zamka do drzwi z systemem kieszeniowym?

Istnieje kilka czynników mających wpływ na wybór najlepszego zamka drzwi kieszeniowych. Poniższy wpis przedstawi niektóre z najważniejszych czynników, byś wziął je pod uwagę podczas zakupów dla tych unikalnych elementów sprzętu. Pamiętaj, aby uważnie przeczytać każdy punkt, by podjąć najlepszą możliwą decyzję dla swoich drzwi. Przeczytaj również poprzedni wpis, Najlepszy zamek do drzwi kieszeniowych w Twoim domu.

Grubość drzwi wewnętrznych

Ogólnie rzecz biorąc, drzwi wewnętrzne są cieńsze niż drzwi w ścianach zewnętrznych. W niektórych przypadkach drzwi z systemem kieszeniowym mogą być nawet cieńsze niż tradycyjne drzwi wewnętrzne. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać najlepszy zamek do drzwi kieszonkowych w oparciu o grubość drzwi, w których planujesz go zainstalować.

Dobrą wiadomością jest to, że większość okrągłych zamków do drzwi kieszonkowych zapewnia wystarczającą elastyczność i możliwość regulacji, aby dopasować się do większości drzwi wewnętrznych. Wystarczy dokręcić śruby tak, aby zamek mocno docisnął się do drzwi.

Dzieje się tak również w przypadku kwadratowych zamków drzwiowych. Urządzenia te często posiadają ponadwymiarowe krawędzie, które przesuwają się po stronie zamka drzwi, ukrywając wszelkie rozbieżności tworząc gładki, jednolity wygląd.

Wiek drzwi

W zależności od tego, czy montują Państwo nowe drzwi kieszonkowe, wymieniają okucia w starych drzwiach, czy też modernizują stare drzwi w nowym otworze, decyzja pomiędzy zamkiem okrągłym a kwadratowym może być dość łatwa. Jeśli drzwi są stare, to prawdopodobnie trzeba będzie wybrać taki zamek, który będzie pasował do istniejącego otworu.

Dopasowanie okrągłego zamka do kwadratowego otworu nie jest możliwe, ponieważ brakuje materiału potrzebnego do zamontowania zamka i zapadki. Jednak może to być możliwe, aby zmodernizować kwadratowy zamek do drzwi z systemem kieszeniowym z okrągłym otworem, jednak z odrobiną wysiłku.

W przypadku nowych drzwi decyzja należy wyłącznie do Państwa. Ponieważ można wybrać albo okrągły lub kwadratowy zamek, rozważyć trzeba po prostu wybór produktu, który najlepiej pasuje do wystroju i osobistych upodobań.

Wykończenie w domu

Drzwi z systemem kieszeniowym stanowią doskonały akcent w estetyce domu. Niezależnie od tego, czy są oryginalnym elementem, czy nowoczesnym dodatkiem, podczas renowacji mają znaczący wpływ na wygląd. Wybór odpowiedniego wykończenia dla towarzyszącego im zamka jest bardzo ważny.

Wiele z najlepszych zamków do drzwi kieszonkowych jest dostępnych w kilku wersjach, zapewniając wiele możliwości dopasowania ich do pomieszczenia lub przestrzeni, w której się znajdują. Na przykład: elegancki, ze stali nierdzewnej zamek drzwi kieszonkowych może najlepiej pasować do estetyki nowoczesnego domu.

Zamek ten może być przeznaczony dla starszych drzwi kieszonkowych. Jeśli tak jest, to starsze wykończenie może być najlepszym rozwiązaniem. Kilka z najlepszych zamków do drzwi kieszonkowych mają antyczny lub zniszczony wygląd. Należy jednak pamiętać, że te zamki w stylu vintage nie są przeznaczone tylko dla starszych drzwi i mogą wyglądać stylowo również na nowych drzwiach.

Mechanizm blokujący drzwi

Jeśli chodzi o zatrzaskiwanie i blokowanie, najlepsze zamki do drzwi z systemem kieszeniowym mają tendencję do skłaniania się ku zatrzaskom. Zamki te często wyposażone są w haki, które wysuwają się z mechanizmu i zatrzaskują się na ościeżnicy. Inne zamki mają zatrzaski, które wyglądają jak tradycyjne deadbolts, ale z hakami sprężynowymi, które wyskakują do góry, aby zabezpieczyć drzwi. Niektóre zestawy posiadają zamki bez klucza, podobne do tych, które można znaleźć w sypialniach i łazienkach. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją zamki do drzwi kieszonkowych, które wymagają klucza. Istnieją, ale są po prostu bardziej rzadkie niż typowe zatrzaskowe zamki drzwi kieszeniowych. To dlatego, że takowe drzwi są rzadko używane jako drzwi wejściowe lub bariery do obszarów, które wymagają absolutnego bezpieczeństwa.

Jakie drzwi kieszeniowe wybrać?

Mając na uwadze powyższe informacje, wybór najlepszego zamka do drzwi kieszeniowych powinien być znacznie łatwiejszy, niż jeszcze chwilę temu. Wybierając drzwi warto poprosić specjalistę, by doradził konkretnie i precyzyjnie, byśmy mogli cieszyć z drzwi w swoim wymarzonym domu.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 900 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2020 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.