• Jak wybrać drzwi wewnętrzne?
    23.02.2021

    Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Wciąż dużą popularnością cieszą się wnętrza z przenikającymi się pomieszczeniami, jednak istnieją w dalszym ciągu miejsca, w których drzwi są konieczne. Modne aktualnie są drzwi przesuwne lub łamane, jednak wciąż klienci wybierają tradycyjne drzwi. Ten artykuł będzie poświęcony właśnie tego typu skrzydłach.

Drzwi wewnętrzne

W XXI wieku ludzie przede wszystkim patrzą na nowe trendy, kolory i wzory modne i pasujące do swojego wnętrza. Planując zakup skrzydeł drzwiowych warto więc zastanowić się czego tak naprawdę szukamy i co będzie najlepsze do zaspokojenia naszych potrzeb.

Wewnętrzne drzwi mogą łączyć pomieszczenia, bądź przeciwnie, dzielą domową przestrzeń w zależności od potrzeb mieszkańców domu. Drzwi szklane raczej łączą pomieszczenia, natomiast drzwi pełne, klasyczne, oddzielają i wyznaczają swego rodzaju granicę różnych stref budynku. Jeśli planujemy tradycyjne mieszkanie czy dom z oddzielonymi pomieszczeniami, najlepiej sprawdzą się drzwi pełne lub częściowo pełne. Jeżeli jednak chcemy, by dom wydawał się spójny i łączył pokoje warto wybrać szklane drzwi.

Wystrój wnętrz a drzwi wewnętrzne

Drzwi powinny stanowić ujednolicenie pomieszczeń. Jednak coraz częściej decydujemy się na drzwi, które pasują do konkretnego miejsca, w którym są montowane. Drzwi, które ze sobą sąsiadują muszą być stylistycznie podobne lub nawet takie same, jednak jeśli mają się różnić, ważne, by ta odrębność była uzasadniona i by wszystko do siebie ostatecznie pasowało. Tak więc możemy rozplanować obok siebie przeszklone drzwi salonowe, a tuż obok chowane drzwi garderobiane. Na takiej też zasadzie można kombinować, jeżeli dół i góra domu są stylistycznie niespójne. Powoduje to jednak dużo projektowania, by skrzydła pasowało do każdego z pomieszczeń, do którego prowadzą.

Drzwi i podłoga, co zrobić, by do siebie pasowały?

Następną zagwozdką jest, jak dopasować drzwi i podłogi. Najczęściej decydujemy się na wręcz jednakowe odcienie i struktury paneli, kafli oraz drzwi. Jednak odchodzi się powoli od tego trendu. Trudno jest zestawić kontrastowo tych materiałów, by ze sobą współgrały, jednak specjalista od projektowania wnętrz na pewno znajdzie coś, co nam przypadnie do gustu. Można również dopasowywać elementy metodą prób i błędów i samemu wybrać pasujące nam kolory i struktury. Oczywiście najważniejsze są upodobania mieszkańców i do nich należy wybór tego, gdzie będą się dobrze czuli.

Drzwi prawe czy lewe?

Z pozoru ta decyzja może wydawać się banalna, jednak może wpłynąć mocno na funkcjonalność w domu. Są normy, które stosuje się od lat, jak to, że drzwi pokojowe otwiera się do wewnątrz, a do łazienki odwrotnie. Jednak czy można te normy ominąć? Myślę, że jednak funkcjonalność wygra ze wszystkim. Jeśli przykładowo z maleńkiego korytarza wchodzimy do dużej łazienki, śmiało można odejść od reguły i zamontować skrzydło otwierane do wewnątrz, a nie na korytarz, gdyż byłoby to niefunkcjonalne. Dobrze rozwiązane wejścia mocno zaważą na praktyczności domu. Określenie sposoby otwierania drzwi oraz o wykorzystanie niekonwencjonalnych rozwiązań zaważy nie tylko na funkcjonowaniu wnętrza, ale również na bezpieczeństwie użytkowania.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2020 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.