Skip to main content
  • 12 punktów, by sprawnie przeprowadzić remont domu, część 2
    30.07.2021

    12 punktów, by sprawnie przeprowadzić remont domu, część 2

12 punktów, by sprawnie przeprowadzić remont domu, część 1

Jeśli planujesz gruntowny remont albo tylko drobne poprawki, pamiętaj, by odpowiednio się do tego zabrać i zaplanować wszystko krok po kroku. Poniżej znajdziesz drugą część naszego plenera, który pomoże podczas modernizacji Twojego azylu, domu, mieszkania, w którym spędzasz większość swojego wolnego czasu.

6. Okna

Instalacja okien, czy to w całym domu, czy w części, prawie zawsze jest częścią projektu przebudowy domu. Bez względu na to czy wymieniasz czy dajesz do renowacji, okna są ważnym aspektem, utrzymują temperaturę i nasłonecznienie w domu, ale także pokazują nam świat i pogodę na dworze.

7. Izolacja w domu

Układanie izolacji w ścianach i suficie, montaż izolacji w ścianach i na poddaszu. Izolacja idzie szybko, więc upewnij się, że Twoja firma suchej zabudowy jest gotowa do pracy wkrótce po tym.

8. Ściany

Zamykanie ścian za pomocą suchej zabudowy: wieszanie, szpachlowanie i szlifowanie. Druga inspekcja inspektora elektrycznego (i być może inspektora wodno-kanalizacyjnego) da Ci pozwolenie na zamknięcie ścian. Monterzy zajmują się suchą zabudową, nakładają masę szpachlową i pozwalają jej wyschnąć. Po wyschnięciu, szlifują na gładko. Czasami powtarzają ten proces, aż do uzyskania jednolitej powierzchni.

9. Drobna stolarka

Stolarka, która nie jest niezbędna, jednakże nada Twojemu domu przytulności i wykończenia. Listwy przypodłogowe, listwy ozdobne, listwy wokół okien i drzwi, elementy wbudowane (regały na książki, kąciki śniadaniowe itp.) To właśnie drobne prace stolarskie nadają Twojemu domu wykończenie.

10. Malowanie, tapetowanie i inne wykończenia powierzchni w domu

Malowanie ścian wewnętrznych, naklejanie tapet, malowanie listew, bejcowanie i uszczelnianie wykończeń. Wszystkie te szczegóły wykończenia powierzchni powinny być jedną z ostatnich rzeczy, które robisz w domu, ponieważ ta praca może uszkodzić inną pracę.

Czy powinieneś malować przed instalacją lub szlifowaniem podłogi lub odwrotnie? To jest dyskusyjne. Układanie podłogi jako pierwsze oznacza, że farba może dostać się na podłogę. Malowanie najpierw oznacza, że szlifierka podłogowa może zetrzeć twoje ściany.

11. Podłogi

Twoje ostateczne pokrycie podłogowe, może to być lite twarde drewno, płytki, drewno konstrukcyjne, panele albo parkiet.

Instalacja podłogi tak późno, jak to możliwe w procesie renowacji oszczędza powierzchnię podłogi przed znacznymi uszkodzeniami.

12. Prace zewnętrzne

Na sam koniec możemy zająć się pracami naokoło domu, kostką, garażem, bramą, sianiem trawy, ogródkiem, a może nawet budową basenu. Jednak prace zewnętrzne idą łatwiej, ponieważ nie są to zamknięte pomieszczenia, w których śpimy, jemy czy spędzamy większość dnia i nocy.