• Spraw, by Twój dom był bardziej przestronny
    12.04.2021

    Spraw, by Twój dom był bardziej przestronny

Przestrzeń, jest to główny czynnik motywujący do podjęcia decyzji o zakupie nowego domu. Dla jednych celem jest zmniejszenie przestrzeni, aby była mniejsza, ale bardziej funkcjonalna. Dla innych, zdolność dla wszystkich w rodzinie do życia, pracy i nauki w domu przez cały dzień, bez wchodzenia sobie w drogę, inspiruje na zakup nowego domu.

Wykorzystanie przestrzeni

Pomyśl o nowym domu jak o pustej przestrzeni. Chociaż pomieszczenia, wielkość działki i konfiguracje wnętrz mogą być z góry ustalone przez budowniczego, kupujący może dokonać różnego rodzaju korekt w fazie projektowania, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.
Oto kilka pomysłów do rozważenia przed i podczas spotkań z budowniczym i jego projektantami:

Montaż telewizora

Jak wiadomo budowniczowie oczekują wstępnego okablowania domów do zamontowania telewizorów, systemów dźwiękowych i innych funkcji elektronicznych. Mogą nawet wybijać zakamarki w ścianach, aby ukryć okablowanie, modemy i inne gadżety za telewizorem.

Wybór mebli

Jeżeli kochasz swój dom, jest funkcjonalny, atrakcyjny i sprawia, że jesteś szczęśliwym, wtedy nie planujesz ruszać się ze swojego domu do żadnego nowego domu. Jeżeli nie, opuść swoje mieszkanie i poszukaj czegoś w swoim stylu.
Meble, takie jak sofy segmentowe, czy rogówki są na pewno wygodne. Ale jeśli mają zamiar zająć zbyt dużo miejsca, możesz chcieć zamienić je na długą sofę i dwa fotele. Te elementy pozwolą na większą elastyczność układu i rozmieszczenia w każdym pomieszczeniu. Sofa i dwa fotele naprzeciwko niej lub pod kątem również nadają pomieszczeniu bardziej sprzyjającą rozmowom przestrzeń. Nie bój się umieścić jednego lub więcej foteli przy ścianie z oknami. Daje to więcej wyborów dla umieszczenia sofy. Dodatkowo, naturalne światło za fotelami sprawi, że będą one bardziej zachęcające do czytania książek czy prasy.

Kuchnia

Kuchnia jest sercem domu, w którym dzieje się o wiele więcej, niż tylko jedzenie. Zanim wybierzesz konfiguracje szafek i blatów, ustal, czy mniejszy stół jadalny, który nadal może pomieścić wystarczającą liczbę osób, będzie lepszym wykorzystaniem przestrzeni. Uzupełnij ten stół, rozważając opcje włączenia wyspy kuchennej, półwyspu lub baru, z których wszystkie mogą pomieścić stołki barowe do posiłków i działań, które członkowie rodziny nie mogą podjąć jako grupa.

Meble na wymiar

Półki od podłogi do sufitu lub kombinacje półek i szafek to wspaniałe sposoby na wykorzystanie całych długości ścian lub narożników. Takie rozwiązanie pozwalają na dopasowanie wystroju pomieszczenia i stylowych dodatków bez dodawania zbędnych mebli. Możesz wykorzystać takie przestrzenie w jadalni, salonie, przedpokoju lub sypialni. Dla minimalistycznego spojrzenia, rozważ prostą półkę, możliwie z niższą szafką w tym samym kolorze jak ściany lub wykończenie w pokoju. Dla cieplejszego, domowego spojrzenia, wybierz solidną drewnianą szafę która uzupełnia szafkę lub komodę w pobliskich przestrzeniach.

Okna

Zapytaj swojego inwestora o opcje okien, które mogą stworzyć więcej przestrzeni lub iluzję większej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem są duże okna balkonowe na całą ścianę lub też okna łukowe. W niektórych wspólnotach mieszkaniowych wybór okien zaspokaja potrzebę dodatkowego światła w pomieszczeniu i zwiększa estetykę zewnętrzną. Ale pamiętaj, by zapytać swojego budowniczego, czy istnieje możliwość częściowego wybicia ściany, by wstawić inny rodzaj okna.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2020 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.