• Najlepsze szklane drzwi w Twoim domu
    22.11.2021

    Najlepsze szklane drzwi w Twoim domu

Wraz z rosnącymi temperaturami nasze myśli kierują się w stronę terenów zewnętrznych i grilla. Wspaniałe przestrzenie zewnętrzne widoczne przez szkło pozornie zwiększają przestrzeń życiową. Poznaj 3 sposoby na połączenie przestrzeni życiowej wewnątrz i na zewnątrz.

Drzwi przesuwne

Można je wykonać w bardzo dużych rozmiarach. W technologii podnoszono-przesuwnej można wykonać drzwi przesuwne o gigantycznych wymiarach: do 3 metrów wysokości na 3 metrów szerokości właściwego ślizgu lub 2,1 metra wysokości na 5 metrów szerokości. Oszczędzają one miejsce, ponieważ drzwi przesuwają się po stałej powierzchni przeszklonej, nie ma wystającego panelu drzwiowego wewnątrz lub na zewnątrz. Dla jeszcze łatwiejszego użytkowania mogą być napędzane silnikiem. Dostępne są różne konfiguracje, od pojedynczych do podwójnych drzwi przesuwnych, poprzez drzwi przesuwne do układania w stosy, aż po drzwi przesuwne narożne bez słupka narożnego.

Drzwi dwuskrzydłowe

Są również bardzo popularne, ponieważ można otworzyć całą ścianę. W przypadku drzwi przesuwnych jedna prowadnica przesuwa się nad stałą częścią przeszkloną, natomiast drzwi harmonijkowe składają się na jedną lub obie strony, ale otwierają znacznie szerszą przestrzeń między wnętrzem a zewnętrzem.
W zależności od wybranej konfiguracji, pierwsze drzwi mogą być również uchylane do wewnątrz od góry, jak okno lejowe, zapewniając wentylację i doskonałą cyrkulację powietrza.
Drzwi ułożone jedna na drugiej chronią je przed czynnikami atmosferycznymi i zmniejszają nakłady na konserwację.

Drzwi francuskie

Najnowsza technologia progów drzwiowych na zawiasach posiada magnesy przyciągające się do dolnej części drzwi, dzięki czemu są one szczelne, ale po otwarciu zapewniają równą powierzchnię podłogi.
W zależności od stylu domu, drzwi francuskie mogą być wykonane z zaokrągloną główką.
Jeśli nie chcesz otwierać obu części drzwi francuskich do codziennego użytku, jedno z dwojga drzwi można łatwo otworzyć, tak jak drzwi na zawiasach.
Oczywiście są dwie opcje otwierania drzwi, na zewnątrz, jeśli mamy mało miejsca w domu, lub do wewnątrz, jeśli mamy wystarczająca miejsca na rozsuwanie drzwi do środka domu.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.