W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób zaczyna dostrzegać jak ważne jest dbanie o środowisko. Chcąc zredukować ilość odpadów nie podlegających recyklingowi, zaczynamy przykładać większą wagę do materiałów, z których wykonane są rzeczy codziennego użytku. Podobnie jest także w przypadku stolarki drzwiowej - coraz większa liczba osób sięga po rozwiązania przyjazne środowisku.

Czym są ekologiczne drzwi?

Ekologiczne drzwi są produktem wykonanym z tworzyw, które są przyjazne dla środowiska - może być to drewno, bambus, lub inne materiały naturalne. Drzwiami ekologicznymi można nazwać również te produkowane z tworzyw nadających się do recyklingu, czyli na przykład metalu. Wbrew pozorom, drzwi plastikowe także można uznać za ekologiczne - PVC użyte do ich produkcji można wykorzystać ponownie nawet kilka razy!

Ekologiczne drzwi wewnętrzne - czy warto?

Największą zaletą drzwi ekologicznych jest to, że są produkowane z tworzyw, które są biodegradowalne lub nadające się do recyklingu. Oznacza to, że po ich użyciu nie będą one stanowiły obciążenia dla środowiska. Drzwi ekologiczne to jednak świetny wybór nie tylko dla miłośników dbania o środowisko. Ze względu na materiały, z których są wykonane - na przykład drewno, czy też bambus, mogą pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się alergenów i bakterii, dzięki czemu są świetnym wyborem dla alergików.

Drzwi drewniane czy plastikowe?

Odwieczna batalia pomiędzy drewnianymi i plastikowymi skrzydłami drzwiowymi wciąż trwa. Pod względem ekologicznym, zdecydowana większość osób uważa, że drzwi drewniane są o wiele bardziej przyjazne środowisku, niż te plastikowe - wszystko to za sprawą surowca, z którego się je produkuje, czyli biodegradowalnego i odnawialnego drewna. Warto jednak mieć na uwadze, że zanim wyprodukuje się drzwi drewniane, w pierwszej kolejności trzeba ściąć kilka drzew. Dodatkowo, takie skrzydła drzwiowe, jeśli nie zostaną poddane regularnej konserwacji, będzie trzeba szybko wymienić, co przeczy z zasadami ekologii.

Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy dla środowiska są lepsze drewniane drzwi, do których produkcji trzeba ścinać drzewa, czy jednak drzwi plastikowe, które co prawda nie są biodegradowalne, ale podlegają wielokrotnemu recyklingowi. Ostateczna decyzja należy do nas. Bez względu na wybrany materiał, zawsze zadbaj o to, aby wybrać  drzwi wysokiej jakości, które posłużą Ci na wiele długich lat.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.