• Drzwi techniczne - gdzie znajdą zastosowanie?
    19.07.2022

    Drzwi techniczne - gdzie znajdą zastosowanie?

O drzwiach technicznych zapewne wielu słyszało, jednak nie wszyscy potrafią powiedzieć, czym one właściwie są. Ze względu na swoją nazwę, kojarzą się z budynkami o charakterze przemysłowym. Jednak, czy słusznie? Z poniższego artykułu dowiesz się, czym są i gdzie montuje się drzwi techniczne.

Czym są drzwi techniczne?

Drzwi techniczne to drzwi, które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa w budynku, w którym zostały zamontowane. Techniczne skrzydła drzwiowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium i włókno szklane. Często są wyposażone w różne zabezpieczenia, takie jak zamki, rygle i alarmy. Drzwi techniczne mogą być wykonane na zamówienie, aby spełnić konkretne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa w danym zastosowaniu.

Drzwi techniczne muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy, które określają ich wymiary, materiały, z których są wykonane oraz sposób ich montażu. Dzięki temu można zagwarantować, że będą one służyły przez wiele lat i poradzą sobie z różnymi przeciwnościami.

Gdzie najczęściej montuje się drzwi techniczne?

Drzwi techniczne, ze względu na to, że zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjne skrzydła drzwiowe, często są używane w obiektach komercyjnych i przemysłowych, a także w niektórych mieszkaniach. Najczęściej spotykane są w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, przedszkola czy też urzędy. Drzwi techniczne często goszczą również w garażach i pomieszczeniach piwnicznych.

Drzwi techniczne - czy warto?

Ze względu na swoje właściwości, drzwi techniczne charakteryzują się wyższą ceną, niż klasyczne modele drzwi. Z tego względu wiele osób zastanawia się, czy warto w nie inwestować. Do najważniejszych zalet drzwi technicznych należą:

  • bezpieczeństwo - drzwi techniczne zabezpieczają pomieszczenia przed włamaniami oraz przed pożarem
  • estetyka - drzwi techniczne mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu dopasują się do każdego wnętrza
  • trwałość - drzwi techniczne są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat
  • funkcjonalność - drzwi techniczne mogą być wyposażone w różne dodatkowe elementy, takie jak klamki, zamki, wizjery czy też karty dostępu

Jeśli rozważasz zakup drzwi technicznych, mamy nadzieję, że powyższy spis zalet okazał się pomocny podczas podejmowania decyzji. Pamiętaj, żeby skrzydła drzwiowe kupować jedynie od sprawdzonych producentów - tylko wtedy zyskasz pewność, że dostarczony produkt będzie wysokiej jakości.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.