• Drzwi dębowe | Postaw na klasykę w swoim domu
    14.10.2022

    Drzwi dębowe | Postaw na klasykę w swoim domu

Ponieważ na rynku znajdziemy tysiące opcji do wyboru, podjęcie decyzji o zakupie konkretnych drzwi wewnętrznych nie należy do łatwych. Bez względu na to, czy poszukujemy skrzydła drzwiowego do swojej sypialni, salonu czy też biura, warto rozważyć drzwi dębowe - obecnie jedne z najchętniej wybieranych przez konsumentów.

Drzwi dębowe - właściwości

Poszukując trwałych drzwi drewnianych, które zachowają swój pierwotny wygląd na wiele lat, z pewnością warto rozważyć drzwi dębowe. Drewno dębowe należy do najtwardszych i najtrwalszych w swojej kategorii. Dąb nie sprawia trudności w obróbce, dlatego łatwo jest dostać na rynku drzwi dębowe robione na wymiar. Ze względu na swoje właściwości, dębowe skrzydła drzwiowe rzadko doświadczają problemu wypaczania się desek.

Drzwi dębowe - walory estetyczne

Dąb należy do drzew wyróżniających się pięknym kolorem i wyraźnym usłojeniem. Na świecie nie brakuje fanów tej estetyki, dlatego drzwi dębowe często są kupowane pod swoją naturalną, niemalowaną postacią. By zachowały swój wygląd na wiele lat, pokrywa się je specjalnym bezbarwnym lakierem do drewna. Takie zabezpieczenie uchroni skrzydło także przed wilgocią, zabrudzeniami, czy nawet pazurami psa.

Jak dbać o drzwi dębowe?

Drzwi dębowe bez wątpienia należą do najtrwalszych propozycji na rynku stolarki otworowej. Z reguły służą przez wiele lat i nie sprawiają żadnych problemów w renowacji. Najczęstszym problemem, z jakim się borykają, jest złuszczanie się lakieru na skutek upływu czasu. Gdy ten kłopot spotka i nasze dębowe skrzydło drzwiowe, wystarczy, że pozbędziemy się starej warstwy lakieru ochronnego (np. poprzez szlifowanie), całą powierzchnię odtłuścimy, a następnie nałożymy nowy lakier - i gotowe. Codzienna pielęgnacja drzwi dębowych ogranicza się do przetarcia skrzydła miękką szmatką nasączoną produktem przeznaczonym do mycia drewna.

Drzwi dębowe czy sosnowe?

Największy odsetek na polskim rynku stanowią drzwi sosnowe - są one bardziej przystępne cenowo od dębowych. Cena wynika jednak z różnicy w jakości. Drewno dębowe jest o wiele trwalszym surowcem niż sosnowe, lepiej także radzi sobie z wilgocią, wahaniami temperatur i zanieczyszczeniami. Drzwi sosnowe można kupić za o wiele mniejszą kwotę, jednak szybciej ulegną zużyciu i tym samym będzie trzeba wymienić je na nowe - a to podniesie koszty całej inwestycji.

Dąb należy do grupy drzew szlachetnych, z tego względu cena wyrobów dębowych jest zwykle wyższa, niż tych produkowanych z innych gatunków drewna. Poszukując solidnych drzwi, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, które przetrwają próbę czasu, z pewnością warto rozważyć zakup drzwi dębowych. Niestraszne im intensywne użytkowanie, bawiące się dzieci w pobliżu, ani drapanie zwierzęcych pazurów.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.