• Czego unikać urządzając mieszkanie? | Najczęstsze błędy w aranżacji wnętrz
    08.10.2022

    Czego unikać urządzając mieszkanie? | Najczęstsze błędy w aranżacji wnętrz

Wszyscy chcemy, by nasze domy i mieszkania wyglądały idealnie. Niestety, większość osób nie rozumie, że projektowanie wnętrz jest o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Potrzeba bystrego oka, aby pojąć, jak kolor, układ mebli i oświetlenie wpływają na wygląd pomieszczenia. Nie sztuką jest wybrać się do sklepu i kupić kilka losowych dekoracji - trudno jest natomiast sprawić, by wpasowały się one w estetykę całości. Czego powinniśmy unikać urządzając mieszkanie? Podpowiadamy!

Meble niedopasowane rozmiarem

Zbyt małe lub zbyt duże meble mogą negatywnie wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Przestrzeń i proporcje są ważne, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. Aby uniknąć błędu niedopasowania, upewnij się, że najpierw dokładnie zmierzysz swój pokój. Na etapie projektowania możesz użyć taśmy do zaznaczenia przestrzeni, w której chcesz umieścić meble - pomoże to zobrazować, jakiej mniej więcej powinny być wielkości.

Niewłaściwy rozmiar dywanu

Podobnie jak w przypadku mebli, źle dopasowany rozmiarem dywan jedynie zaszkodzi pomieszczeniu, zamiast je uatrakcyjnić. Dywan może dopełnić pomieszczenie, wizualnie wiążąc wszystko w jedną całość, jednocześnie dodając wnętrzu ciepła i przytulności. Niestety, ten o niewłaściwym rozmiarze może wywołać zupełnie odwrotny efekt. Jeśli dywan jest zbyt duży przytłoczy cały pokój, jeśli natomiast jest zbyt mały - nie nada przestrzeni spójności.

Nadmiar elementów w jednym miejscu

Czasami trudno jest zdecydować się tylko na jedną dekorację - w takim wypadku często działamy instynktownie i kupujemy wszystko, co wpadnie nam w oko. W kwestii aranżacji wnętrz takim zabiegom mówimy zdecydowane NIE. Co za dużo - to niezdrowo. Zbyt wiele elementów wystroju w jednej przestrzeni może spowodować, że będzie wyglądała na zagraconą i nieuporządkowaną. Ważne jest, aby starannie dobrać małą kolekcję przedmiotów, które będą ze sobą współgrały i wydobędą charakter z pomieszczenia.

Zbyt ostre oświetlenie

Większość osób często lekceważy kwestię oświetlenia w pomieszczeniu - zupełnie niesłusznie! Dobrze dobrane może wzmocnić wydźwięk pokoju, a także stworzyć iluzję dodatkowych metrów kwadratowych. Poleganie wyłącznie na oświetleniu górnym jest wielkim faux pas w projektowaniu wnętrz.

Oświetlenie warstwowe to świetny sposób na uniknięcie nierównomiernie rzucanego światła w pomieszczeniu. Zastosowanie dodatkowych elementów świetlnych, takich jak kinkiety lub światła led, pomoże stworzyć wyjątkową atmosferę i podkreśli atuty pokoju.

Brak koloru

Powszechnie panuje przekonanie, że prostota i minimalizm to najlepsza droga - jednak nie zawsze tak jest. Kolory są istotną częścią projektowania wnętrz i mogą wpływać na pomieszczenie na kilka sposobów. Nie powinno bać się wyjść poza schemat i używać zróżnicowanych barw: jasne kolory mogą dać poczucie większej przestrzeni, natomiast ciemniejsze mogą uczynić pokój bardziej przytulnym.

Pomijanie kluczowych elementów wyposażenia

Kiedy projektujesz wnętrze swojego domu lub mieszkania, wybór mebli i proces tworzenia idealnej przestrzeni może Cię tak pochłonąć, że zapomnisz pomyśleć o istotnych elementach wyposażenia, takich jak drzwi wewnętrzne. Muszą one zostać uwzględnione w procesie projektowania, ponieważ podobnie jak kolory, dekoracje i meble, wywierają ogromny wpływ na atmosferę panującą na dostępnej przestrzeni.

Masz jakieś pytania?

Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie dotyczące drzwi, okien, czy też bram wjazdowych na terenie Twojego domu lub firmy.

Strefa Drzwi

Ul. Morska 375A
81-002 Gdynia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 1000 - 1700
Sobota: 900 - 1300


Okna i Drzwi Gdynia, Gdańsk, Sopot - Drutex, Cal, Porta, Gerda, Dre, Inter-Door, Pol-Skone

© 2021 Strefa Drzwi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Napędzane przez: Studio113.